Tiimi

Me olemme Vaana

Suomen johtava valinnanvapausjärjestelmä

Väestön ikääntyminen uhkaa suomalaisten hyvinvointia veronmaksajien vähentyessä ja sosiaali- ja terveyspalveluiden kustannusten kasvaessa. Nyt on aika turvata suomalaisten palvelut.

Me Vaanalla olemme kehittäneet yli kymmenen vuoden ajan palveluseteli- ja valinnanvapausratkaisuja, jotka parantavat kansalaisten päätäntävaltaa, nopeuttavat palveluiden saatavuutta, tehostavat kilpailua ja säästävät kustannuksia.

Taustallamme on pitkä ja ansiokas yhteistyö kuntien, päättäjien, palveluntuottajien ja kansalaisten kanssa. Näiden kokemusten pohjalta rakennamme ja kehitämme aktiivisesti valinnanvapausratkaisuja, jotka toimivat oikeasti. Ja mikä tärkeintä, ne eivät ketuta. 

Tuotamme päätöksenteon tueksi luotettavaa tietoa palvelusetelistä ja valinnanvapaudesta. Parhaimmillaan palvelusetelistä saatava tieto tukee julkisten organisaatioiden tiedolla johtamista ja auttaa ymmärtämään paremmin suomalaista sosiaali-, terveys- ja varhaiskasvatusmarkkinaa. 

Vaana on työntekijöittemme ja suomalaisen perheyrityksen The Orange Companyn omistama täysin kotimainen yhtiö. Tällä hetkellä ratkaisuihimme luottaa jo yli 80 suomalaista kuntaa yli miljoonan kansalaisen väestöpohjalla. 

Yhtiömme syntyi alkuvuodesta 2017, kun erkanimme Smartumista, jotta voisimme palvella asiakkaitamme entistä paremmin ja vastata kasvuun. Kesällä 2017 tiimimme kasvoi, kun porukkaamme liittyivät Lääkärinhinta.fi-palvelun ja eMedi Innovations Oy:n perustajat.

Vaanan tiimi

Ota rohkeasti yhteyttä – autamme mielellämme.

Matti Parpala

Matti Parpala

Toimitusjohtaja (CEO)

matti.parpala@vaana.fi

Tuomas Järvensivu

Tuomas Järvensivu

Teknologiajohtaja (CTO)

tuomas.jarvensivu@vaana.fi

Tomi Päiväniemi

Tomi Päiväniemi

Tuotejohtaja (CPO)

tomi.paivaniemi@vaana.fi

Tea Dickman

Tea Dickman

Senior UX Designer

p. 040 334 5059

tea.dickman@vaana.fi

Anna Kojo

Anna Kojo

Operatiivinen päällikkö

p. 050 308 5616

anna.kojo@vaana.fi

Elisa Miettinen

Elisa Miettinen

Palvelupäällikkö

p. 040 662 8845

elisa.miettinen@vaana.fi


Naispuolinen placeholder kuva

Enni Ikonen

Markkinoinnin ja viestinnän asiantuntija

p. 050 536 7392

enni.ikonen@vaana.fi

Ella Söderlund

Ella Söderlund

Service Designer
(perhevapaalla)

p. 040 832 3131

ella.soderlund@vaana.fi

Mike Shevchuk

Mike Shevchuck

Ohjelmistokehittäjä

mike.shevchuk@vaana.fi

Hans-Joachim Aho-Mantila

Hans-Joachim Aho-Mantila

Ohjelmistokehittäjä

hans-joachim.aho-mantila@vaana.fi

Jacopino Bufalino

Jacopo Bufalino

Ohjelmistokehittäjä

jacopo.bufalino@vaana.fi

Jami Pulkkinen

Jami Pulkkinen

Järjestelmäasiantuntija

p. 040 172 3700

jami.pulkkinen@vaana.fi

Maria Salo

Maria Salo Honkanen

Asiakaspalvelukoordinaattori

p. 040 172 3700

asiakaspalvelu@vaana.fi

Naispuolinen placeholder kuva

Britta Nieminen

Palvelukoordinaattori

britta.nieminen@vaana.fi

Liinu Inkeroinen

Liinu Inkeroinen

Viestintä- ja tutkimusassistentti

liinu.inkeroinen@vaana.fi

Ankka keltaisessa kartiohatussa

Ankka

CDO, Chief Duck Officer

 

Vaanan hallitus

Ari Anttonen

Hallituksen pj.

Pia Nurme

Hallituksen jäsen

 

Emma Hyökyvaara

Hallituksen jäsen

Maarit Hannula

Hallituksen jäsen

Hae mukaan huipputiimiimme!

Etsimme koko ajan vahvistusta tiimiimme. Vilkaise avoinna olevat tehtävät Työpaikat-sivultamme ja ota meihin yhteyttä. ♥

Käytämme sivustollamme evästeitä parhaan mahdollisen käyttökokemuksen tarjoamiseksi. Voit muuttaa evästeasetuksiasi selainasetuksissasi. Jatkamalla hyväksyt evästeiden käytön. Tutustu tietosuojaselosteeseemme.