Tiimi

Me olemme Vaana

Suomen johtava valinnanvapausjärjestelmä

Väestön ikääntyminen uhkaa suomalaisten hyvinvointia veronmaksajien vähentyessä ja sosiaali- ja terveyspalveluiden kustannusten kasvaessa. Nyt on aika turvata suomalaisten palvelut.

Me Vaanalla olemme kehittäneet yli kymmenen vuoden ajan palveluseteli- ja valinnanvapausratkaisuja, jotka parantavat kansalaisten päätäntävaltaa, nopeuttavat palveluiden saatavuutta, tehostavat kilpailua ja säästävät kustannuksia.

Taustallamme on pitkä ja ansiokas yhteistyö kuntien, päättäjien, palveluntuottajien ja kansalaisten kanssa. Näiden kokemusten pohjalta rakennamme ja kehitämme aktiivisesti valinnanvapausratkaisuja, jotka toimivat oikeasti. Ja mikä tärkeintä, ne eivät ketuta. 

Vaana on työntekijöittemme ja suomalaisen perheyrityksen The Orange Companyn omistama täysin kotimainen yhtiö. Tällä hetkellä ratkaisuihimme luottaa jo yli 70 suomalaista kuntaa yli miljoonan kansalaisen väestöpohjalla. 

Yhtiömme syntyi alkuvuodesta 2017, kun erkanimme Smartumista, jotta voisimme palvella asiakkaitamme entistä paremmin ja vastata kasvuun. Kesällä 2017 tiimimme kasvoi, kun porukkaamme liittyivät Lääkärinhinta.fi-palvelun ja eMedi Innovations Oy:n perustajat.

Vaanan tiimi

Ota rohkeasti yhteyttä – autamme mielellämme.
Matti Parpala

Toimitusjohtaja

matti.parpala@vaana.fi

 

Maria Erkheikki-Kurtti

Asiakkuusjohtaja

p. 040 529 4126

maria.erkheikki-kurtti@vaana.fi

Tuomas Järvensivu

CTO – Teknologiajohtaja

tuomas.jarvensivu@vaana.fi

 

Rosa Nylen

Operatiivinen päällikkö

p. 041 468 0457

rosa.nylen@vaana.fi

 

Olli-Juhani Piri

Viestintä- ja yhteiskuntasuhdepäällikkö

p. 040 842 7335

olli-juhani.piri@vaana.fi

 

Elisa Miettinen

Palveluasiantuntija

p. 040 662 8845

elisa.miettinen@vaana.fi

 

Tomi Päiväniemi
CPO – Tuotejohtaja toimi.paivaniemi@vaana.fi
Taru Vainikainen

UX Designer / Service Designer

p. 044 323 5559

taru.vainikainen@vaana.fi

Tea Dickman

Senior UX Designer

p. 040 334 5059

tea.dickman@vaana.fi

Hans-Joachim Aho-Mantila

Ohjelmistokehittäjä

hans-joachim.aho-mantila@vaana.fi

 

Jacopo Bufalino

Ohjelmistokehittäjä

jacopo.bufalino@vaana.fi

 

Liinu Inkeroinen

Korkeakouluharjoittelija

liinu.inkeroinen@vaana.fi

 

Maria Salo

Asiakaspalvelukoordinaattori

p. 040 172 3700

asiakaspalvelu@vaana.fi

Jami Pulkkinen

Järjestelmäasiantuntija

p. 040 172 3700

asiakaspalvelu@vaana.fi

Ankka

CDO, Chief Duck Officer

 

 

Vaanan hallitus

Taru Tujunen
Hallituksen pj.
Lauri Korkeaoja
Hallituksen jäsen
Maarit Hannula
Hallituksen jäsen
Harri Kiljander
Hallituksen jäsen
Pia Nurme
Hallituksen jäsen

Hae mukaan huipputiimiimme!

Etsimme koko ajan vahvistusta tiimiimme. Vilkaise avoinna olevat tehtävät Työpaikat-sivultamme ja ota meihin yhteyttä. ♥