Tiimi

Me olemme Vaana

Suomen johtava valinnanvapausjärjestelmä

Väestön ikääntyminen uhkaa suomalaisten hyvinvointia veronmaksajien vähentyessä ja sosiaali- ja terveyspalveluiden kustannusten kasvaessa. Nyt on aika turvata suomalaisten palvelut.

Me Vaanalla olemme kehittäneet yli kymmenen vuoden ajan palveluseteli- ja valinnanvapausratkaisuja, jotka parantavat kansalaisten päätäntävaltaa, nopeuttavat palveluiden saatavuutta, tehostavat kilpailua ja säästävät kustannuksia.

Taustallamme on pitkä ja ansiokas yhteistyö kuntien, päättäjien, palveluntuottajien ja kansalaisten kanssa. Näiden kokemusten pohjalta rakennamme ja kehitämme aktiivisesti valinnanvapausratkaisuja, jotka toimivat oikeasti. Ja mikä tärkeintä, ne eivät ketuta. 

Tuotamme päätöksenteon tueksi luotettavaa tietoa palvelusetelistä ja valinnanvapaudesta. Parhaimmillaan palvelusetelistä saatava tieto tukee julkisten organisaatioiden tiedolla johtamista ja auttaa ymmärtämään paremmin suomalaista sosiaali-, terveys- ja varhaiskasvatusmarkkinaa. 

Vaana on työntekijöittemme ja suomalaisen perheyrityksen The Orange Companyn omistama täysin kotimainen yhtiö. Tällä hetkellä ratkaisuihimme luottaa jo yli 80 suomalaista kuntaa yli miljoonan kansalaisen väestöpohjalla. 

Yhtiömme syntyi alkuvuodesta 2017, kun erkanimme Smartumista, jotta voisimme palvella asiakkaitamme entistä paremmin ja vastata kasvuun. Kesällä 2017 tiimimme kasvoi, kun porukkaamme liittyivät Lääkärinhinta.fi-palvelun ja eMedi Innovations Oy:n perustajat.

Vaanan tiimi

Ota rohkeasti yhteyttä – autamme mielellämme.
Matti Parpala

Toimitusjohtaja (CEO)

matti.parpala@vaana.fi

 

Tuomas Järvensivu

Teknologiajohtaja (CTO)

tuomas.jarvensivu@vaana.fi

 

Tomi Päiväniemi

Tuotejohtaja (CPO)

toimi.paivaniemi@vaana.fi

Anna Kojo

Operatiivinen päällikkö

p. 050 308 5616

anna.kojo@vaana.fi

 

Olli-Juhani Piri

Viestintä- ja yhteiskuntasuhdepäällikkö

p. 040 842 7335

olli-juhani.piri@vaana.fi

 

Elisa Miettinen

Palveluasiantuntija

p. 040 662 8845

elisa.miettinen@vaana.fi

 

Taru Vainikainen

UX Designer / Service Designer

p. 044 323 5559

taru.vainikainen@vaana.fi

Tea Dickman

Senior UX Designer

p. 040 334 5059

tea.dickman@vaana.fi

Liinu Inkeroinen

Korkeakouluharjoittelija

liinu.inkeroinen@vaana.fi

 

Hans-Joachim Aho-Mantila

Ohjelmistokehittäjä

hans-joachim.aho-mantila@vaana.fi

 

Jacopo Bufalino

Ohjelmistokehittäjä

jacopo.bufalino@vaana.fi

 

Miika Niemelä

Ohjelmistokehittäjä

miika.niemela@vaana.fi

 

Jami Pulkkinen

Järjestelmäasiantuntija

p. 040 172 3700

asiakaspalvelu@vaana.fi

Maria Salo

Asiakaspalvelukoordinaattori

p. 040 172 3700

asiakaspalvelu@vaana.fi

Ankka

CDO, Chief Duck Officer

 

 

Vaanan hallitus

Taru Tujunen
Hallituksen pj.
Juha Ristolainen

Hallituksen jäsen

Maarit Hannula
Hallituksen jäsen
Terhi Vapola

Hallituksen jäsen

Pia Nurme
Hallituksen jäsen

Hae mukaan huipputiimiimme!

Etsimme koko ajan vahvistusta tiimiimme. Vilkaise avoinna olevat tehtävät Työpaikat-sivultamme ja ota meihin yhteyttä. ♥